Blogs Home » Blog Shop » Blog Shop » Pentru Casa si Gradina

Pentru Casa si Gradina

Blog al magazinului Online www.pentrucasasigradina.com

Articole Blog

01. Sarbatori Fericite !! Paste Fericit !! - Apr 16, 2014 6:56:00 AM


Cu ocazia sarbatorilor Pascale, echipa noastra va ureaza Sarbatori Fericite si Paste Fericit !
02. Tavi pentru Gatit Bergner - Apr 5, 2014 8:17:00 PM
Tavi pentru Gatit Bergner !!
http://www.pentrucasasigradina.com/Tavi-pentru-Gatit-c9_0_1.htm
03. Gateste Sanatos si Usor - Apr 5, 2014 8:16:00 PM
Gateste Sanatos si Usor http://www.pentrucasasigradina.com/Gateste-Sanatos-si-Usor-c8_0_1.htm
04. Set Chei Universale - Mar 22, 2014 5:16:00 AM
Set Chei universale

Setul este alcatuit din doua chei unviersale pentru a inlocui cheile din dulap sau portbagaj, fiind realizate din material dur si un maner cauciucat pentru o mai buna prindere.
Sunt realizate pentru mesteri iscusiti sau pentru incepatori fiind usor de manuit datorita sistemului de prindere.Ideale pentru suruburi cu diametrul cuprins intre 9-32mm.Pot fi utilizate pentru tevi, calorifere, diverse componente ale bicicletei, etc.Setul de chei universale contine:
-o cheie mare (lungime 28cm)-o cheie mica (lungime 21cm)
http://www.pentrucasasigradina.com/Set-Chei-Universale-d129.htm

05. Inveseleste-ti Momentele din Bucatarie - Mar 7, 2014 1:54:00 PM
INVESELESTE-TI MOMENTELE   DIN BUCATARIE

Pachetul contine 12 piese alese special pentru bucataria ta, dintre care :

STRECURATOARE - ideala pentru paste, fructe etc
CUTIE SANDVIS - utila pentru pachetele copii sau la servici.
FORME BRIOSE HARTIE
FORMA MUCENICI - usor de manevrat forma pentru mucenici va ajuta sa-i impresionati pe cei dragi cu mucenici preparati in casa.
STRECURATOARE CEAI
FORMA SEPARATOR GALBENUS
RECIPIENT COLECTOR SUC LAMAIE - taiati un capat de lamaie si introduceti recipientul prin rotire. Strangeti lamaia si descghideti capacul pentru a turna direct sucul din lamaie.
SPATULA UNT SI CASCAVAL - va ajuta sa capatati felii subtiri de cascaval si unt chiar daca acestea sunt scoase imediat de la frigider.
SET 6 CUTITE ZIMTATE
APARAT STORS USTUROI - scoate ti capacul si introduce ti usturoiul, inchideti la loc. Ulterior rotiti de manerul aparatului astfel presand usturoiul.
SET LOPATELE (4 BUC) - de mare ajutor in bucatarie pentru a evita introducerea tacamurilor umede in diferite condimente.
PUNGI CUPTOR (8 BUC) - 25 X 38 cm .

http://www.pentrucasasigradina.com/Inveseleste-ti-Momentele-din-Bucatarie-d4.htm
06. Cos cu Ustensile de Ornat - Mare - Mar 7, 2014 1:51:00 PM
Cosul cu Ustensile pentru Ornat contine:
Razatoare pentru salata Koreika
Ascutitor pentru cutit si foarfeca
Forma ingenioasa de zdrobit usturoiul care va ajuta sa  macinati usturoiul sau daca continuati sa rotiti forma o sa obtineti o pasta fina din usturoi. La alegere puteti adauga apa, sare si ulei.
Forma pentru ornat produsele de patiserie este confectionata din panza iar in interior musama. In capatul acesteia pot fi infiletate 10 tipuri de modele
Cutit pentru curatat cartofi, radacinoase, legume, fructe pe o parte, iar pe cealalta parte taie radacinoasele in forma de fasii pentru salate sau supe. Partea superioara poate fi folosita drept razatoare pentru cascaval, ciocolata tare.Cutitul este din inox, foarte ascutit
Ustensila pentru cartof spiralat. Introduceti in mijlocul unui cartof curatat si rotiti. La final trageti ustensila iar pe ea in momentul respectiv aveti cartoful in forma de spirala.
Gaura din mijlocul cartofului poate fi umpluta cu carne si bagat la cuptor.
Cutit pentru ornat rosii, castraveti, ou fiert, mar, ardei gras in forma de stea sau cosulet care la randul sau poate fi umplut cu diferite garnituri.
Cutit pentru taiat cascaval precum si cartofi pai in forma ondulata.
Cutit pentru ornament floral din castraveti si morcovi. Ustensila se foloseste exact ca o ascutitoare obisnuita iar efectul este de neasteptat. Ornati orice tip de farfurie cu o floare din morcov sau castravete.
Cutit pentru morcov spiralat. Introduceti varful cutitului in morcov si rotiti cand considerati dvs. La final aveti un morcov in forma de spirala.
Forma pentru taiat cartof si morcov fiert pentru salata beof. Introduceti morcovul fiert in plasa si apoi trageti de morcov in jos pentru a taia in forma de cubulete. Forma va ajuta sa taiati foarte rapit tot ce ieste fiert.
Buretel din inox ce poate fi folosit pentru orice tip de suprafata.
+ Bonus: Paleta din lemn de brad o primesti gratuit pentru decizia ta de a achizitiona produsele noastre.
Razatoare pentru salata "Koreika", reteta:
1 kg morcov dat prin razatoare
3-4 catei de usturoi
1 ceapa
1 lingura otet
1 lingura sare
1 lingura zahar
100 gr ulei fiert
Boia de ardei iute si dulce dupa gust.
Mod de preparare: zdrobiti usturoiul iar ceapa o dati prin razatoare foarte marunt. Amestecati morcovul cu ceapa si usturoi sare, zahar, otet si lasati la frigider jumatate de ora. Ulterior amestecati cu uleiul fiert si boia dulce si iute dupa gust
http://www.pentrucasasigradina.com/Cos-cu-Ustensile-de-Ornat-Mare-d3.htm07. Cos cu Ustensile de Ornat - Mijlociu - Mar 7, 2014 1:50:00 PM
Cosul cu ustensile de ornat din prezenta oferta are o forma ingenioasa de zdrobit usturoiul care va ajuta sa macinati usturoiul sau daca continuati sa rotiti forma o sa obtineti o pasta fina din usturoi. La alegere puteti adauga apa, sare si ulei.
Cosul cu Ustensile pentru Ornat include:
Forma pentru ornat produsele de patiserie este confectionata din panza, iar in interior musama. In capatul acesteia pot fi infiletate 10 tipuri de modeleCutit pentru ornat rosii, castraveti, ou fiert, mar, ardei gras in forma de stea sau cosulet, care la randul sau poate fi umplut cu diferite garnituriCutit pentru taiat cascaval precum si cartofi pai in forma ondulata.Cutit pentru ornament floral din castraveti si morcovi. Ustensila se foloseste exact ca o ascutitoare obisnuita iar efectul este de neasteptat. Ornati orice tip de farfurie cu o floare din morcov sau castravete.Cutit pentru morcov spiralat - introduceti varful cutitului in morcov si rotiti cand considerati dvs. La final aveti un morcov in forma de spiralaForma pentru taiat cartof si morcov fiert pentru salata beof - introduceti morcovul fiert in plasa si apoi trageti de morcov in jos pentru a taia in forma de cubulete. Forma va ajuta sa taiati foarte rapit tot ce ieste fiert.Buretel din inox ce poate fi folosit pentru orice tip de suprafata.+ Bonus: Paleta din lemn de brad o primesti gratuit pentru decizia ta de a achizitiona produsele noastre.
http://www.pentrucasasigradina.com/Cos-cu-Ustensile-de-Ornat-Mijlociu-d2.htm


08. Cos cu Ustensile de Ornat - Mic - Mar 7, 2014 1:46:00 PM
Plecand de la premiza ca mesele servite in familie sunt din ce in ce mai rare, acest cos vine in ajutorul mamicilor, bunicilor precum si a tinerelor gospodine. Imprezioneaza-ti atat membrii familiei cat si oaspetii cu bacate deosebite!

Oferta include:
Cos cu Ustensile de Ornat - ideale pentru pregatirea mesei
Fiecare ustensila este bine gandita sa indeplineasca cat mai multe functii iar efectul este rapid si de efect.
Cutit pentru curatat cartofi - radacinoase, legume, fructe pe o parte, iar pe cealalta parte taie radacinoasele in forma de fasii pentru salate sau supe. Partea superioara poate fi folosita drept razatoare pentru cascaval, ciocolata tare.Cutitul este din inox, foarte ascutitUstensila pentru cartof spiralat - introduceti in mijlocul unui cartof curatat si rotiti. La final trageti ustensila iar pe ea in momentul respectiv aveti cartoful in forma de spirala. Gaura din mijlocul cartofului poate fi umpluta cu carne si bagat la cuptorCutit pentru ornat rosii, castraveti, ou fiert, mar, ardei gras in forma de stea sau cosulet care la randul sau poate fi umplut cu diferite garnituriCutit pentru taiat cascaval precum si cartofi pai in forma ondulataCutit pentru ornament floral din castraveti si morcovi. Ustensila se foloseste exact ca o ascutitoare obisnuita iar efectul este de neasteptat. Ornati orice tip de farfurie cu o floare din morcov sau castraveteCutit pentru morcov spiralat - introduceti varful cutitului in morcov si rotiti cand considerati dvs. La final aveti un morcov in forma de spiralaForma pentru taiat cartof si morcov  fiert pentru salata beof. Introduceti morcovul fiert in plasa si apoi trageti de morcov in jos pentru a taia in forma de cubulete. Forma va ajuta sa taiati foarte rapit tot ce ieste fiertBuretel din inox ce poate fi folosit pentru orice tip de suprafataPaleta din lemn de brad este bonus pentru decizia dvs. de a cumpara produsele noastrehttp://www.pentrucasasigradina.com/Cos-cu-Ustensile-de-Ornat-Mic-d1.htm

09. Matrioska 5 Piese - Mar 7, 2014 1:42:00 PM
Sculptata manual in lemn de tei intr-un catun de la poalele muntilor, Matrioska aduce in caminul tau caldura si ambientul primitor al traditiei slave.
 Cele 5 piese sunt pictate manual, de aceea fiecare Matrioska este unicat.

Figurinele Matrioska se ascund una intr-alta si simbolizeaza feminitatea si fertilitatea.

Oferta include:
Matrioska 5 piese.http://www.pentrucasasigradina.com/Matrioska-5-Piese-d128.htm10. Pentru Casa si Gradina - Mar 5, 2014 6:16:00 PM
Adresa sitului nostru este :

www.pentrucasasigradina.com

Situl nostru este un magazin online, unde puteti gasi multe produse atat pentru casa cat si pentru gradina.

Oferta noastra cuprinde de la ustensile de ornat in bucatarie , lenjerii de pat plusate, lenjerii de pat bumbac satic, lenjerii de pat bumbac cu efect 3D, articole pentru gradina fabricate in Rusia din otel de cea mai buna calitate la jucarii si jocuri pentru copii si cadouri simblolice - Matrioska diferite culori.

Calitatatea produselor este garantata de catre noi.

Avem o multitudine de clienti multumiti de produsele noastre, in special cele de gradinarit ( made in Rusia ) cat si de restul produselor oferite de catre noi.

Noi nu incercam sa va convingem, asta o puteti face chiar dvs.

Echipa noastra este oricand gata sa va ajute si sa va consilieze in orice problema sau dorinta a dvs.